Rybička maličká v rybníčku si plave. Porybný rybářské lístky kontroluje.

Toto by si žáci z 2.A zazpívali po ukončení rybářské lekce dne 23.02. 2022 na Okresním mysliveckém spolku v Bruntále.

Poutavé vyprávění si připravil pan Václav Klein, který je vedoucím rybářského kroužku pod SVČ Bruntál.

Žáci se seznámili se stavbou těla ryb, vyslechli si spoustu zajímavostí. Dozvěděli se, kdo si může udělat rybářský lístek a také jaké povinnosti má rybářská stráž.

K výuce nám sloužily nejen výukové tabule, ale i pracovní listy, které žáci vyplňovali.

Co jsem se dozvěděl/a?

Zde jsou odpovědi žáků.

-       Ryby dýchají žábrami.

-       Ryby nemají víčko, protože oko je stále vlhké.

-       Ploutve mají své jména.

-       Na ryby chytám vlhkou rukou, abych jim nestrhl ochranný sliz z těla.

-       Ryby se nekrmí mateřským mlékem.

-       Candát je nejchutnější ryba českých rybníků.

-       Tělo ryb je pokryto šupinami.

-       Rybáři potřebují k výlovu ryb udici a návnady.

Následovala výuková část ve škole, kde jsme lovili rybky s násobilkou. Také jsme kreslili rybky a popisovali jejich tělo.

A již nyní se těšíme, až si v tělocvičně zahrajeme hru: Rybáři, rybáři!

Nutno podotknout, že jsme tento týden ukončili lekce plavání, kde děti plavaly jako rybky a razítka různých druhů rybek děti našly i na svých plaveckých osvědčeních.